logotyp WP

Wybierz najlepszą opcję dla cyberbezpieczeństwa

Rozwój techniki powoduje, że coraz trudniej funkcjonować bez komputera. Trzeba mieć jednak na uwadze, że urządzenia elektroniczne i internet to nie tylko korzyści, ale także zagrożenia. Zakupy online, przeglądanie stron internetowych czy nawet korzystanie z poczty e-mail może być niebezpieczne. Warto zaopatrzyć się w odpowiedni program antywirusowy, który będzie chronić przed cyberzagrożeniami.

Jedną z sytuacji, w których łatwo popełnić kosztowny błąd, są zakupy internetowe. Cyberprzestępcy często podszywają się pod platformy sprzedażowe i sklepy, chcąc w ten sposób wyłudzić dane kupujących. Może im to pozwolić na przykład na przejęcie danych karty płatniczej.

Oszuści internetowi szukają też okazji do wysłania swoim potencjalnym ofiarom zainfekowanych plików, zawierających szkodliwe oprogramowanie. Przy braku odpowiednich zabezpieczeń taka sytuacja może doprowadzić do przechwytywania ważnych danych z komputera, co finalnie może wiązać się z przechwyceniem dostępu do naszej bankowości elektronicznej i wyprowadzeniem środków z konta bankowego.

CZY CZĘSTO DOKONUJESZ ZAKUPÓW ONLINE?

Wybierz co Cię interesuje, masz na to:

9sekund